
INNOVÁCIÓS MENTORHÉT -
NEM CSAK INNOVÁTOROKNAK!
VAN EGY JÓ ÖTLETED? ITT A LEHETŐSÉG, HOGY TOVÁBB FEJLESZD ÉS A MEGVALÓSÍTÁS ÚTJÁRA LÉPJ!
VAGY ÁLTALÁNOSSÁGBAN ÉRDEKEL AZ INNOVÁCIÓK VILÁGA?
BÁRHOGY IS VAN, VEGYÉL RÉSZT AZ ONLINE INNOVÁCIÓS MENTORHETÜNKÖN, ÉS HA VAN KEDVED, FEJLESZD AZ ÖTLETED NEVES SZAKÉRTŐK SEGÍTSÉGÉVEL ÉS NYERJ VELE!
A RÉSZLETES PROGRAM
- 2020. október 26., 16.00-18.00
- 2020. október 27., 16.00-18.00
- 2020. október 28., 16.00-18.00
- 2020. október 29., 16.00-18.00
Nap 1: Innovációs énkép, problémaorientáció, értékajánlat
Felvezető
Hódítsuk meg a jövőt - Néhány gondolat az Innovázióró programról, az Innovációs Mentorhétről és a beadandó pályaműről - Huszthy Balázs (Innovációmenedzsment Központ szakmai vezető, Szent István Egyetem)
Vendég startup: A SMAPPLAB
Hallgatói innováció a legnagyobb hazai agrárvállalatnál, avagy ki lehet egy egyetemi hallgató az innovációs porondon? Hogyan került be a SMAPPLAB innovációja a KITE portfóliójába? - Posta Donát (ügyvezető, SMAPPLAB Kft)
Workshop 1: Az innovációs ötletem értékajánlata
Az innovációs ötletem értékajánlata – Kinek és mit kínál az én innovatív ötletem? Ki lehet a hallgató az innovációs porondon? (EIT Digital)
Regisztráció
Az előadások online, Microsoft Teams-en keresztül zajlanak. A program linkjét az előadást megelőzően küldjük ki a regisztrációban megadott email címre, ezért kérjük regisztrálj az alábbi linken.
Nap 2: Piac és innováció
Workshop 1: Az innovációm és a Piac 1.
Az innovációm és a Piac 1. - Honnan tudhatom, hogy mire van szüksége a piacnak? Révész Sándor (közgazdász, ügyvezető, PlansLab Kft.) és Soltész Attila (pénzügyi elemző, ügyvezető, PlansLab Kft.)
Workshop 2: Az innovációm és a Piac 2.
Az innovációm és a Piac 2. - Hogyan fog az ötletem a piacra eljutni? Révész Sándor (közgazdász, ügyvezető, PlansLab Kft.) és Soltész Attila (pénzügyi elemző, ügyvezető, PlansLab Kft.)
Regisztráció
Az előadások online, Microsoft Teams-en keresztül zajlanak. A program linkjét az előadást megelőzően küldjük ki a regisztrációban megadott email címre, ezért kérjük regisztrálj az alábbi linken.
Nap 3: Ha meg tudod álmodni, meg is tudod tenni!
Workshop 1: Lépések az ötlettől a megvalósításig
Ha meg tudod álmodni, meg is tudod tenni! - Lépések az ötlettől a megvalósításig: Hogyan tervezd meg az ötleted megvalósítását? - Angyalné Dr. Alexy Márta (agrászakértő, EIT Digital) és Tarcsi Ádám (business mentor, EIT Digital)
Vendég startup: bedrock.farm
Innovációk megvalósításának tervezése egy élelmiszeripari startupnál, a bedrock.farm-nál - Balázs Bence (társalapító, bedrock.farm)
Regisztráció
Az előadások online, Microsoft Teams-en keresztül zajlanak. A program linkjét az előadást megelőzően küldjük ki a regisztrációban megadott email címre, ezért kérjük regisztrálj az alábbi linken.
Nap 4: Finanszírozás és ötletvédelem
Workshop 1: Honnan lesz pénzem az ötletem megvalósítására?
Körkép a hazai befektetési és finanszírozási piacról - Soltész Attila (pénzügyi elemző, ügyvezető, PlansLab Kft.)
Vendég startup: Alzagro Kft.
Hogyan jutott pénzügyi forráshoz egy apró agrárstartup, az Alzagro, és hogyan tudják a leghatékonyabban felhasználni? - Dr. Túri Zalán (Alapító, Alzagro Kft.)
Workshop 2: Az innovációs ötletem védelme
Az innovációs ötletem védelme - Tarnai Király Zsófia (Szellemitulajdon szakértő, Szent István Egyetem)
Zárás
Az Innovációs Mentorhét összefoglalója & hogyan tovább az Innovázió 1.0 programban? - Huszthy Balázs (Innovációmenedzsment Központ szakmai vezető, Szent István Egyetem)
Regisztráció
Az előadások online, Microsoft Teams-en keresztül zajlanak. A program linkjét az előadást megelőzően küldjük ki a regisztrációban megadott email címre, ezért kérjük regisztrálj az alábbi linken.
NYEREMÉNYEK
HA ÚGY DÖNTESZ, HOGY FEJLESZTED AZ INNOVÁCIÓS ÖTLETED, MÉG IZGALMAS NYEREMÉNYEK IS VÁRNAK
Fődíj
500 000 HUF
az alábbiak szerint:
- 300 000 HUF az ötlet fejlesztéséhez szükséges szolgáltatás igénybevételére (utazás, mentorálás, kísérlet stb.); - 200 000 HUF tárgynyeremény, utalvány formájában2. helyezett:
400 000 HUF
az alábbiak szerint:
- 300 000 HUF az ötlet fejlesztéséhez szükséges szolgáltatás igénybevételére (utazás, mentorálás, kísérlet stb.); - 100 000 HUF tárgynyeremény, utalvány formájában3. helyezett:
300 000 HUF
az alábbiak szerint:
- 300 000 HUF az ötlet fejlesztéséhez szükséges szolgáltatás igénybevételére (utazás, mentorálás, kísérlet stb.);HOGYAN TUDOD AZ ÖTLETEDET MEGVERSENYEZTETNI?
1. Regisztrálj!
Regisztrálj itt, a "Nevezés" menüpont alatt, a legfontosabb adataid megadásával. Egyéni nevezőket és csapatokat egyaránt várunk.
2. Kezdd el!
Kezdd el kidolgozni az innovációs ötleted az Innovázió PPT- és Word-sablon alapján, amit a weboldalunkon a Nevezés menüpont alatt tölthetsz le. (Ezt a sablont kell beküldened november 12-ig az innov@szie.hu email címre!)
3. Vegyél részt!
Vegyél részt az október végi online mentorprogramunkon és az online konzultációinkon, ahol szakemberek segítik a pályázati anyagod fejlesztését.
4. Véglegesítsd és add be a munkád!
Véglegesítsd a szakmai anyagod (word és ppt sablonok), készítsd el a végleges prezentációd és add le az innov@szie.hu email címre november 12-ig.
A pályaműved beadásának módja
A pályaműved végleges változatát egy, a weboldalunkról (a Nevezés menüpont alatt) letölthető Word- és PPT-sablonban kell elkészítened, tehát két anyagot kell leadnod: Egy dokumentumot és egy prezentációt. Amit a pályaművedben be kell adnod (a sablonban megtalálható!): • Borító a címmel és a szerzővel • Probléma, amire az ötleted megoldást kínál • Az innovációs ötlet, egyedi értékajánlat • A piac és a versenytársak • Az ötlet megvalósíthatósága • TE, mint innovátor – miért foglalkozok a témával? És / vagy a csapatod (amennyiben van) • Call to Action: hogyan tovább az ötleteddel? Milyen segítséget szeretnél kapni és kitől?A pályaműved egy saját innovációs ötletre kell, hogy épüljön. Nem számít, hogy ezt már elkezdted fejleszteni, vagy még csak az ötlet szintjén van az innovációd, a zsűri annak egyediségét, megvalósíthatóságát, piaci lehetőségeit fogja értékelni.
A verseny pontos menetrendje
2020. október 12.: Start, a jelentkezések fogadása
2020. október 26-29.: Online mentorhét
2020 november 3.: Speed mentoring & online konzultáció
2020. november 12.: Pályaművek beadási határideje
2020. november 16.: Döntősök kiértesítése
2020. november 19.: Döntősök online felkészítése 1.
2020. november 25.: Döntősök online felkészítése 2.
2020. november 30.: Döntő
2020. október 26-29 között online mentorhetet, míg november 3-án online konzultációs napot tartunk. Minden alkalommal neves szakemberek segítik a pályamunkátok tökéletesítését! A mentorhét programját lásd lejjebb.
Az Innovációs Mentorhét programja nyitott, nem csak a pályamunkákat beadó hallgatók vehetnek rajta részt.
Az Innovációs Mentorhétre az alábbi linken tudsz regisztrálni:
A mentorhét részletes programjáról, a mentorokról a regisztrációban megadott email címre küldünk értesítést.
A zsűri tagjai neves és elismert hazai szakemberek. Felkérés alatt.
A verseny döntőjére 2020. november 30-án kerül sor. A döntőbe a legjobb 6 pályamű kerül.
A döntő során prezentálnod kell az ötleted az Innovázió zsűrije előtt. (A döntő formája a járványügyi helyzet miatt november közepén kerül meghatározásra.)
A pályaműveket semmiképpen nem a jelenlegi állapota alapján pontozza a zsűri, azaz nem az számít, hogy az ötleted a megvalósítás melyik fázisában van.
Amit a zsűri pontozni fog: - A két beadott anyag (PPT, Word) külleme, struktúrája, igényessége, kidolgozottsága - Az ötlet piaci megalapozottsága, azaz valóban van igény az innovációs ötletedre? - Innovációs potenciál (milyen mértékű újdonságtartalommal bír az ötleted?) - Megvalósíthatóság (technológiai és pénzügyi szempontból mennyire lehet reális esélye az ötlet megvalósításának?

NEVEZÉS / REGISZTRÁCIÓ A VERSENYRE
1. Regisztrálj!
Regisztrálj itt, a "Regisztráció" gombra kattintva, majd add meg a kért adatokat! Egyéni nevezőket és csapatokat egyaránt várunk.
2. Töltsd le a sablonokat és kezdd el!
Töltsd le az Innovázió word és ppt sablonokat, majd kezdd el kidolgozni az ötleted az Innovázió sablon alapján. (A versenyben való részvételhez mindkét sablont be kell küldened, azaz egy szöveges dokumentumot és egy prezentációt kell leadnod! (A két anyagot kell beküldened november 10-ig!)
3. Vegyél részt!
Vegyél részt az online mentorprogramunkon és az online konzultációinkon. Ezekről természetesen még tájékoztatjuk a regisztrált hallgatókat.
4. Véglegesítsd és add be a munkád!
Véglegesítsd a szakmai anyagod, készítsd el a végleges prezentációd és word dokumentumod, és add le az innov@szie.hu email címre november 12-ig.
KÉRDÉSEID VANNAK? SEGÍTÜNK!
